Znáte rozdíl mezi fulfillmentem a drop shippingem?

Často kolem sebe slýcháte výrazy, jako je fulfillment a drop shipping, ale nejste si zcela jisti, jaký je mezi nimi rozdíl. Obě tyto služby jsou si naoko velmi blízké. Přesto se zásadně liší.

Máte svůj e-shop, kde nabízíte své zboží, nebo zboží, které si dovážíte. Nemáte ale prostory na skladování, čas na vyřizování objednávek, nemáte zajištěnou dopravu, čas ani chuť opakovaně nosit zásilky na poštu. Využijete služeb fulfillmentu, který za vás vyřídí veškerou logistiku vašeho zboží. Platíte jen předem dohodnuté, transparentní poplatky za fulfillmentové služby a veškerý zisk zůstává vám.

U dropp shippingu „musíte“ spolupracovat s drop shippingovou společností. Na svém e-shopu můžete prodávat jen konkrétní zboží dané společnosti. Objednávky přijímáte vy, obratem je posíláte do drop shipping společnosti, která je zasílá zákazníkovi z vlastního skladu a váš zisk plyne z rozdílu částky, za kterou nabízíte výrobek na svém webu, a částky, kterou odvedete drop shippingové společnosti.

 

Fulfillment vám dává svobodu rozhodovat a řídit, dává zelenou vašim marketingovým a obchodním schopnostem. A s nikým se nedělíte o svůj zisk.

My provozujeme fulfillment. Tak neváhejte a kontaktujte nás!